menu

Novinky

Co se v rámci iniciativy Go Florenc právě děje? Sledujte aktuality, které proměnu jedné z nejrušnějších pražských ulic provázejí.

Projekt revitalizace ulice Na Poříčí pokračuje

Praha 1 a Magistrát HMP se dohodli, že revitalizace ulice Na Poříčí má být realizována. Součástí dohody je i schválení společného financování. Problémem ale je, že strany mají na řešení rozdílné názory.

Přečtu si více

Architekt Marek Tichý: Dostane-li revitalizace ulice Na Poříčí zelenou, realizace potrvá už jen několik měsíců

Zdá se, že projekt revitalizace ulice Na Poříčí nabírá nový vítr do plachet, aktuálně je připraven k podání na stavební povolení. Jak vypadá současná situace a jaké vidí časové možnosti realizace, jsme se zeptali architekta projektu Marka Tichého, z architektonické kancelaře TaK.

Přečtu si více

Participace: Nejen o artových zónách Na Poříčí

V létě se v Galerii 1 konalo setkání spojené s online participací s názvem Budoucnost ulice Na Poříčí. Na otázky veřejnosti odpovídal starosta Petr Hejma, radní Richard Bureš, architekt Marek Tichý a zástupci Hospodářské komory, IPR, ArtLines a iniciativy GoFlorenc.

Přečtu si více

Pandemie odhalila slabiny městských center. Praha i Hamburk mají co dohánět

Pandemie Covid-19 vedla k dramatickým sociálním a ekonomickým změnám pro populaci na celém světě. Více než kdykoliv jindy si lidé uvědomují, jak důležitý vliv má na jejich život kvalita prostředí, v němž pracují, bydlí a tráví volný čas.

Přečtu si více

GoFlorenc mění podobu ulice Na Poříčí. Měl by to být klidný boulevard. Inspirací je Berlín

Jsou projekty, kde iniciativa vychází opravdu od občanů. Málokdy ale iniciativa zdola (tedy od lidí, kteří chtějí měnit místo, ve kterém bydlí) nabude takových rozměrů, jako je tomu v případě projektu GoFlorenc. Tým projektu se na ně obrátil s jednoduchou otázkou: Co byste chtěli změnit, aby se vám tu žilo lépe? Vrátilo se několik stovek dotazníků, kde lidé popisovali, co je trápí, a také navrhovali řešení. Výsledky byly jednoznačné: 86 % si myslí, že Na Poříčí je moc aut, 85 % má za to, že v lokalitě chybí zeleň, 58 % postrádá místa k setkávání.

Přečtu si více

Partneři