menu

Napsali o nás

GoFlorenc v mediích

" " Lidé v centru chtějí především kulturu, gastronomii a prostor pro setkávání.

" " Chtěli bychom z ulice Na Poříčí udělat artový boulevard.

" " Berlín je jistota, Praha dobrodružstvím. Chtěla bych propojit obě metropole, říká Danuše Siering pro LN.

" " Česko-německá podnikatelka Danuše Siering se před čtyřmi lety pustila do projektu, jak zklidnit a zároveň oživit bezútěšnou ulici Na Poříčí. Projekt GoFlorenc se přiblížil do finále. Revitalizace by mohla začít i skončit už v roce 2022.

" " Pražská ulice Na Poříčí by se v příštích letech měla změnit. Snaží se o to iniciativa goflorenc v čele s Danuší Siering a architektonická kancelář TAK se svým zástupcem, architektem Markem Tichým.

" " Kavárna, kde vědí, jakou kávu pijete nejradši, květinářka, která vás při nákupu pugétu voňavých květin osloví jménem, sousedé, kteří rozhodně nejsou anonymní. V Berlíně takhle idylicky fungují „kiez“ – čtvrti postavené na osobních vztazích, místa, která se stala součástí životního stylu svých obyvatel. S patřičným odhodláním a ambicí na podobném principu vzkřísit lokalitu okolo ulice Na Poříčí oslovila iniciativa GOFLORENC všechny, kteří by si přáli změnu k lepšímu.

" " Obyvatelé jedné z nejrušnějších pražských ulic chtějí změnu. Čtyři z pěti lidí dotázaných v anketě uvedlo, že by si Na Poříčí přáli zeleň, omezení dopravy a více možností k posezení. Prostě mít možnost na ulici žít a ne po ní jen procházet nebo projíždět. Anketu zadali autoři projektu Go Florenc, který chce rozpoutat debatu o revitalizaci jedné z nejživějších, ale také nejvíce přetěžovaných pražských ulic.

" " Z ulice Na Poříčí má být bulvár evropského střihu. Bude Masaryčka spojovat? Výstava v Arše ukazuje, jak bude vypadat okolí Masarykova nádraží.

" " Projekt Go Florenc si klade za cíl revitalizovat lokalitu pražské ulice Na Poříčí, která patří k těm nejrušnějším v našem hlavním městě. Projekt chce, aby Na Poříčí bylo místem, kde se každý rád zastaví, dá si třeba oblíbenou kávu s přáteli, a nesnaží se rychle prokličkovat pryč.

" " Projekt oživení lokality Na Poříčí aneb Jak probudit “Šípkovou Růženku”.

Partneři