menu

Revitalizace ve světě — LONDÝN

Rekonstrukce Exhibition Road v Londýně byla velkou výzvou. Ulice patří, z hlediska počtu chodců i vozidel, k nejfrekventovanějším na světě. Návštěvnost je až 11,5 milionu ročně!

Tím, že město oslovilo jako konzultanty projektu i pracovníky z university Imperial College London for Transport Studies, obdrželo odborné poradenství ohledně sledování provozu.

Studenti pracovali na řadě fází projektu – od analýzy videa konfliktů mezi vozidly a chodci, přes zkoušky odolnosti proti skluzu na povrchu chodníku i vozovky, až po zkušenosti a ochotu chodců a řidičů sdílet cestu. Různé projekty revitalizace této silnice byly podporovány od počátku 90. let, ale až po odborném poradenství byla obnova skutečně realizována. Projekt byl dokončen v listopadu 2011 a bylo na něj vynaloženo přes 27 milionu liber. Člověk si je vědom rozdílu zón pro dopravu a pro chodce, ale celou ulici čte jako jeden otevřený prostor a cítí se, jako by mohl volně chodit bez překážek. Město tak přeměnilo jednu z nejnavštěvovanějších londýnských ulic na jednu z nejdostupnějších a nejživějších kulturních destinací na světě.

Video: Exhibition Road, London

Partneři