menu

Revitalizace ve světě — KODAŇ

Část Superkilen se nachází v centrální, silně zalidněné mezinárodní čtvrti. Koncept revitalizace vychází z historie čínských, japonských, florentských a versaillských zahrad.

Nechává vjemově vzniknout jednu globální univerzální zahradu. Jednotlivé prostory jsou navrženy tak, že hrají různými barvami i materiály. Společnými tématy všech částí čtvrti jsou čas, ideály a reprodukce vzdálené krajiny.

Po mnoha měsících rozhovorů s místními se postupně utvářela představa o obnově čtvrti. Občanská účast byla vysoká a sloužila jako motor pro konstrukční řešení celého projektu. Okrouhlé lavičky, fontány, lampy a speciální osvětlení, venkovní fitness a další drobnosti jsou dnes symbolem rozmanitosti Superkilenu. Myšlenkovym nositelem projektu je architektonická kancelář TOPOTEK 1 z Berlína. Zakladatel, kreativec a vizionář Martin Rein-Cano, k projektu dodává: „Rozhodující pro nás byly požadavky lidí, kteří zde bydlí. s jejich pomocí se z neutrálního místa stalo místo s historií. Obyvatelé jsou nejen na sve dílo hrdí, ale také si uvědomili, že to, co je pro někoho důležité, může být pro druhé zbytečné. Bez vzájemné tolerance věci řešit nejdou."

topotek1.de

Partneři