menu

Revitalizace ve světě — BERLÍN

Říci, že Auguststrasse zachránila NDR, je troufalé. Pravdou je, že tato 950 m dlouhá ulice, v bezprostřední blízkosti Alexanderplatz, byla po 2. světové válce dosti zníčena.

Stát jednotlivé domy postupně opravil, ponechal tam bydlení a ani po revoluci je neprodal. i dnes, v této hipsterské části metropole, patří velká část domů městu. Nahoře se zachovalými (částečně ještě nezrekonstruovanými) byty, dole pak najdeš opravdu věhlasné galerie, restaurace, kavárny.

A také nejstarší tančírnu ve městě. Jak působí tato oblast dnes?

Ne, tato ulice určitě není výstavní skříní hlavního města, ale přesto všichni chtějí bydlet právě zde. a proč? Takhle se tady žije: Sarah jede na starém kole, zastaví se před malým obchůdkem a koupí čerstvě mletou kávu v THE BARN. Vedle si popovídá s majitelem obchůdku se starými lampami. Kostelní zvony odbijí sedmnáctou hodinu. Sarah zamává knihovnici v obchůdku Do you read me? Na cestě domů míjí nově postavený dům č. 51 o sedmi bytech se zahradami ve vnitrobloku, navrhnuté studiem TOPOTEK 1 . k večeru vyráží do tanečního prostoru Clärchens Ballhaus. Ale pohled do výlohy nejznámějších berlínských galerií EIGEN + ART a me Collectors Room si odpustit nemůže…

Partneři