menu

Praha očima studentů — Hyperloop

Projekt terminálu rychlodráhy Hyperloop pro Prahu od Jana Kovaříčka se zaměřuje na novou definici typologie dopravy pro meziměstskou dojížďku.

V době hi-tech dopravních prostředků, jako je Hyperloop, sdílení služeb jako Uber, autonomních dronů a nákladních robotů, je potřeba tradičních nádraží zastaralá.

Projekt Homeomorphic Superflux pracuje s logikou portálu — dynamického systému, brány, kterou začleňuje do stávající městské struktury pražské Florence. Specificky definovaná jádra (cargo jádro, parkovací jádro, jádro terminálu a hangárové jádro) jsou spojena systémem pochůzích střech a krytých prostorů, navržených s cílem zjednodušit tok lidí a zboží a upřednostnit 3 cestování — pěšky, na kole nebo uvnitř autonomních elektrických kabin. Centrální jádro terminálu je připraveno nabídnout jedno z 512 vozidel, která se pohybují na spojnici tří evropských měst Berlín–Praha–Vídeň a vzdálenost mezi Prahou a Vídní urazí při rychlosti 1200km/hod za 19 minut. Hyperloop terminál je navržen jako pasivní objekt se systémem solárních panelů a zelených střech částečně zásobující energií své okolí.

Partneři