menu

Nejzelenější stavby světa — AMSTERDAM

Holandské Studioninedots, tvořené týmem mladých architektů, již 8 let integruje v urbanistickém designu procesy tak, aby získali nápadité odpovědi na aktuální potřeby lidí.

Navrhují bohatě propracované projekty, které se však navenek definují nenásilnou jednoduchostí. Vytvářejí budovy, které vyjadřují smyslové vnímání mezi poznáním a překvapením. Projekty a plány ztělesňují aktuální městské potřeby, což podtrhuje autentický výsledek.

Jejich soutěžní návrh REBEL na obytno-kancelářský dům v Amsterdamu je toho jasným příkladem. Rebel je navržen z neutrálních materiálů, které ve výsledku působí velice čistým a pozitivním dojmem. Surový recyklovaný beton, dřevěné rámy z neupraveného modřínu a jádro — svěží zelená krajina.

Aby se snížil dopad hluku z okolního provozu, bylo vytvořeno atrium až k vrcholkům budovy — tak má každý z apartmánů okna do klidného nádvoří. Rostliny a stromy zlepšují akustiku ve společných prostorách objektu. Díky zeleni na fasádě a v interiéru je Rebel zdravým a inspirativním prostředím pro práci, bydlení a zábavu. Objekt je zaměřen na mladé ambiciózní mezinárodní publikum.

Více informací www.studioninedots.nl

Partneři